מתאמנים רבים פוקדים את חדר הכושר ומסלולי הריצה. חלקם באים בשביל הכיף, אחרים כדי להשיג יעד מסויים ויש כאלה שמגיעים כי הרופא שלח אותם לאחר בדיקות לא תקינות.

 אחד הדברים הנוראים בחיים זה לעשות משהו ללא תכלית. רוב הסיכוי שתזייפו באימונים ובתזונה שלכם. תתחילו לעגל פינות באימונים. לעבוד בעצימות נמוכה. ובעיקר לוותר לעצמכם.

 ישנם מתאמנים שמאוד משקיעים באימונים שלהם, לא מפספסים אימונים, עובדים כבד ולא מזייפים בתזונה. אך לאותם מתאמנים חסר משהו. הם יפקדו את חדר הכושר, ישפרו ביצועים, אבל לעולם לא תהיה להם אינדיקציה איפה הם עומדים ומה עוד הם מסוגלים להשיג.

 יום אחד לפני 4 שנים אחד החברים שלי שלח למאמן קבוצת פוטבול חדשה שנפתחה סרטונים שלי מרים משקולות. המאמן אמר לו מייד תביא אותו לשחק. הגעתי לאימון השני של קבוצת הפטישים (The Ramat Hasharon Hammers) ומאז כל האימונים שלי השתנו לחלוטין.

פתאום כל שבוע היה מבחן מול קבוצה יריבה. גיליתי הרבה נקודות חולשה שהיו לי. מהירות, זריזות, כושר אירובי ועוד. חוץ מאלמטים של כושר גופני הייתי גרוע בכיסוי מסירה. המשחקים והאימונים בקבוצה נתנו לי להבין במה אני לא טוב ומה אני צריך לשפר. התחלתי לעבוד על אותם נקודות חולשה וככל שהעונות התקדמו השתפרתי במה שהייתי חלש בו.

בשנה האחרונה בחג חנוכה התחרתי בפעם הראשונה בתחרות הרמות כוח (POWERLIFTING) באיגוד 100% Raw Powerlifting Federation של ד”ר גל אדטו. בנוסף אימנתי את אחי הקטן לתחרות. פעם ראשונה שעמדתי מול 3 שופטים וביצעתי סקוואט, לחיצת חזה ודדליפט. כשאתה במכון הכל שונה, יש עוד אימון, אפשר לעגל פינות. שאתה בתחרות אתה רואה מה אתה שווה באמת.

brother

לקחתי מקום שני בקטגוריה עד 90 ק”ג, שברתי שיא אישי בדדליפט 265 ק”ג, כששיאי הקודם היה 260 במכון. סקוואט שפפתי עם 220 ק”ג, ולחיצת חזה לחצתי 130 ק”ג. לאחר פציעות ארוכות בכתף שגררתי מהפוטבול חזרתי ללחוץ.

יותר מהכל היה כיף לראות את אחי הקטן דניאל לוקח מקום ראשון בעד 67 ק”ג. בתחרות הוא שבר את כל השיאים האישיים שלו. סקוואט 157.5 ק”ג, שבמכון הכי כבד שהוא הרים היה 130 ק”ג, לחיצת חזה של 105 ק”ג. ודדליפט של 182.5 ק”ג.

הקריאה שלי ללכת להתחרות היא לכל אחד. לא כולם חייבים לעשות 200 ק”ג דדליפט, או לרוץ מרתון. בימים אלו שהמודעות לספורט ואורח חיים בריא גבוהה יש המון פעילויות לכל האוכלוסיה. אפשר להרשם למרוץ עממי של 2-10 ק”מ. אפשר להצטרף לקבוצה חובבנית של כדורסל/כדורגל/כדורעף. אפשר גם להתחיל להשתתף בפעילות ספורטיבית לא תחרותית ולאחר תקופה ללכת להתחרות.

לא חייבים לנצח, חייבים להשתתף ולהנות. חייבים להשתפר מתחרות לתחרות.

 

 

  הכותב הינו בוגר בית הספר שיאים למאמני חדר כושר ואימון קטינים.
פאוורליפטר מתחרה וחבר באיגוד 100% Raw Powerlifting Federation
שחקן פוטבול בליגת הפוטבול הישראלית.
מעביר סדנאות ללימוד תרגילי בסיס (סקוואט, לחיצת חזה, דדליפט ועוד).
מאמן אישי ומאמן קבוצות נוער וילדים בחדר כושר.
טלפון :  054-4567217
מייל : ran1cohen1@gmail.com

  F